Експерт: логіку дій нинішнього керівництва НБУ неможливо прогнозувати

6 Вересня 2012, 07:38

"Я вже 20-й рік працюю в Асоціації українських банків. Я працював з усіма. І щодо будь-яких рішень, які приймав чи Тігіпко, чи Стельмах, чи Ющенко, чи Яценюк, чи Гетьман, я міг подумки стати на їхню сторону і розібратися, чому вони прийняли те чи інше рішення і відповідним чином вести дискусію, розуміючи їхні мотиви. Нинішнє керівництво Національного банку ставить мене дуже часто у глухий кут. Я просто не розумію, для чого вони роблять те чи інше", – поскаржився він.

Сугоняко зокрема наголосив, що не розумію, чому зараз Нацбанк діє саме так щодо курсу валют.

"Щодо вчорашнього хаосу, я не можу зрозуміти, для чого вони це зробили. Це можна було зробити зовсім по-іншому, спокійніше. Я інколи не знаю, для чого вони це роблять. Тому важко передбачити, що вони завтра можуть уткнути. Може для них це нічого. Але втрачається стабільність на відведеній їм ділянці", – підкреслив експерт.

Він додав: "Тут присутній елемент непрофесіоналізму, якраз він полягає в тому, що треба мислити системно, і тоді не буде цих проблем".

Сугоняко також переконаний, що Україні потрібен кредит МВФ, але уряд має продумати, як його потім виплачувати.

"Кредит МВФ — це покращення нашого платіжного балансу. Чи треба нам покращувати платіжний баланс? Треба. Чи треба кредит МВФ? Треба. Але на яких умовах, як це буде, як ми будемо розраховуватися – це вже політика. Кредит МВФ може пом'якшити нам девальваційний тиск ", – пояснив Сугоняко.

Як повідомлялось, раніше Олександр Сугоняко заявляв, що в НБУ поточні стратегічні завдання виборчої кампанії поставили вище завдань економічного розвитку країни, тож девальвація гривні може сягнути 30% і більше.

Нагадаємо, 4 вересня, на українському міжбанківському ринку зупинилися торги через відсутність валюти. Водночас котирування по гривні продовжили падати. В результаті національна валюта обвалилася до рівня 2009 року. При закритті міжбанку долар коштував 8,1800-8,2000 грн. На початку торгів за нього давали 8,1370-8,1430 грн.

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що ослаблення курсу гривні було викликане розширенням гривневої ліквідності.

На ранок 5 вересня НБУ через Ощадбанк вийшов на ринок з валютною інтервенцією.