Експерт: Є великі сумніви, що Росія виконає женевські домовленості

20 Квітня 2014, 19:10

«Якщо вважати Україну і Росію сторонами конфлікту, а ЄС і США – посередниками у його регулюванні, то виглядає так, що виграли посередники. Так, документ підписаний, можна продемонструвати, що місія відбулась успішно, а виграш посередників – це успішність переговорів», – зазначає Горбач.

При цьому він висловив глибокий сумнів у тому, що росіяни будуть виконувати ці зобов’язання.

«Ця дорожня карта на кожному пункті піддається певній ревізії і ризику невиконання. Бо жодної зрозумілості, як це зробити, там немає. Бо це компромісний текст між чотирма сторонами. Неясно, хто фізично буде роззброювати воєнні формування, якщо вони самі не захочуть скласти зброю. Ні американці, ні європейці не підуть звільняти будинки. І буквально – так по кожному пунктові», – вважає Горбач.

На його думку, у Російської федерації інша логіка, не схожа на нашу.

«Путін не зацікавлений не в мирі, ні в поразці, а стратегічна мета – дестабілізація України, продовження цього процесу. Це виглядає як пауза, яку оформили всі сторони, щоб мати можливість спостерігати за реакцією один одного», – додає Горбач.

На його переконання, якщо Російська Федераціа не буде демонструвати виконання цих пунктів, «то ЄС і США будуть застосовувати ще жорстокіші економічні санкції».

«І питання буде вирішуватися протягом кількох днів», – зазначає експерт.

Як повідомлялось, за підсумками зустрічі Україна-ЄС-США-Росія, яка відбулась 17 квітня, було досягнуто низку домовленостей, зокрема, про звільнення захоплених будівель в Україні та амністії протестувальників. Також сторони вирішили розширити мандат уже наявних в Україні спостерігачів ОБСЄ – тепер вони мають не лише оцінювати підготовку до проведення виборів 25 травня, а й допомагати українській владі і місцевим громадам у деескалації ситуації.

Як відомо, у Женеві 17 квітня відбулися переговори Україна-Росія-США-ЄС.

Україну на переговорах представляє в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, США – державний секретар Джон Керрі, Європейський Союз – глава європейської дипломатії Кетрін Ештон, Російську Федерацію – глава МЗС Сєргєй Лавров.

Тим часом президент США Барак Обама скептично налаштований щодо виконання Росією Женевських домовленостей.