Економіст: В українській економіці світова турбулентність викличе непередбачувані наслідки

2 Серпня 2011, 17:55

«Це не означає, що ситуація стала стабільною. Проблема в тому, що накопичення боргу, а також безвідповідальна фіскальна політика США продовжується і сказати, до чого це призведе, – дуже важко. Адже така ситуація трапляється вперше в історії. Аналогів досі не було, тому ніхто не знає, чим це закінчиться. Втім, із загальноекономічних міркувань можу сказати, що навряд чи чимось добрим. Наразі всі дуже побоюються непередбачуваного розвитку подій, то відкладають надалі і надалі будь-які важкі рішення і поглиблюють далі цю боргову яму, а тому припинення накопичення боргу в США визначатиме на сьогодні просто їхній дефолт», – стверджує Дубровський.

Втім, стверджувати, що США не уникнути дефолту, експерт не береться.

«Я не можу напевно прогнозувати, що трапиться. Ситуація унікальна, це може бути дефолт, інфляція тощо», – додав він.

Однак щодо ситуації в українській економіці, він переконаний, що, незважаючи на розвиток подій у світі, владі необхідно зміцнювати її.

«Якби українська економіка була міцною, українська бюджетна, фіскальна політика була відповідальною і можна було казати, що в нас є міцний фундамент, підґрунтя під нашою валютою, тоді для України це могло б стати сприятливим, як для багатьох країн світу. До прикладу, деякі європейські країни, які мають міцний фундамент під їхньою валютою, яке дає підстави сподіватися, що навіть якщо провалиться долар чи євро, нацвалюти зміцняться, а їхня економіка тільки виграє від цього», – зазначає він.

«Що стосується України, то на жаль, цього сказати не можна. По-перше, наша економіка вирішальним чином залежить від дуже вразливого експорту металу. Якщо раптом якісь потрясіння на світовому ринку, то це одразу відображається на інвестиційному попиті, а метал – це якраз інвестиційний товар. Відображення цього процесу на економіці України ми спостерігали 2008 року. По-друге, ми маємо дуже загрозливі параметри дефіциту бюджету і достатньо загрозливі параметри зовнішнього боргу. Тому, скоріше за все, в українській економіці ця світова турбулентність викличе непередбачувані наслідки, можливо, кризу. В будь-якому разі паніка буде дуже великою, а це само по собі спричиняє велику кризу», – додав економіст.

За словами Дубровського, Україні варто спиратися на власні конкурентні переваги.

«Якщо наша економіка буде спиратися на свої власні конкурентні переваги, такі як власне підприємництво, інновативність, сільське господарство, але реформоване, а не на російські, як скажімо хімічна галузь, дешевий газ, тоді в неї набагато більше шансів пережити цю світову турбулентність легше і вийти з неї сильнішою», – додає він.

читати ще

показати ще