Директор Музею Майдану назвав переможця тендеру на будівництво Меморіалу Героям Небесної сотні

14 Листопада 2018, 15:59

Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло повідомив, що ТОВ "Північно-український будівельний альянс" стало переможцем тендеру на будівництво Меморіалу Героям Небесної сотні. Відповідні тендерні торги в системі держзакупівель ProZorro відбулися в середу, 14 листопада.

 

Як зазначається, ТОВ "Північно-український будівельний альянс" переміг з пропозицією в 143 млн 296 тис. грн.

 

"Відбувся тендер. Було чотири учасники. Переможцем торгів стало ТОВ "Північно-український будівельний альянс" з пропозицією у 143 млн 296 тис. Зараз перевіряємо документи на відповідність тендерним вимогам. Остаточно переможець буде визначений у найближчі дні", – наголосив Пошивайло.

 

За його словами, наступним у тендері після переможця йде ТОВ "Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельна виробнича майстерня "Україна-реставрація" з пропозицією у 148 млн 808 тис. грн.

 

Згідно з проектно-кошторисною документацією, початкова вартість робіт з будівництва Меморіалу Героям Небесної сотні була оцінена у 154 млн грн. Водночас у ході тендеру було обрано підприємство, котре погодилося звести Меморіал за найнижчу ціну. Згідно з умовами договору, Меморіал має бути побудований упродовж дев'яти місяців з моменту перемоги в тендері.

 

Крім того, Пошивайло додав, що наразі будівництво не можливе, оскільки ділянка по вулиці Інститутській у Києві, де має бути зведений Меморіал, арештована Печерським райсудом столиці за клопотанням Генпрокуратури до моменту завершення слідчих експериментів.

 

Нагадаємо, в Україні 20 лютого вшановують День Героїв Небесної Сотні.

 

Як повідомлялося, у січні 2016 року в Україні зареєстрували Музей Майдану – Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили. В УІНП заявили, що відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції.

 

20 лютого 2018 року було представлено переможця конкурсу проектів майбутнього Меморіалу Героїв Небесної Сотні. За словами голови конкурсної комісії Матіаса Зауербруха, проект-переможець розробили у Львові архітектори Ірина Волинець і Марія Поцик

 

Зазначимо, 7 листопада в Києві розпочали демонтаж меморіалу Героям Небесної сотні. Від 17 липня Генеральна прокуратура України вирішила розпочати слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників у 2014 році, через що Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Майдану. ГПУ також повідомила, що планує за місяць завершити слідчий експеримент у рамках розслідування справи про розстріли активістів у 2014 році.