НОВИНИ

Україна вшановує День героїв Небесної сотні

Чотири роки тому в ці дні в Києві було вбито понад сто людей, українці назвали їх Небесною Сотнею.

В Україні у вівторок, 20 лютого, вшановують День героїв Небесної сотні.

 

Так, у цей день згадують подвиг учасників Революції гідності та увічнюють пам'ять героїв Небесної сотні.

 

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

 

Порошенко в зверненні наголосив, що герої Небесної сотні "назавжди стали орієнтиром для майбутніх поколінь вільних українців".

 

"Герої Небесної сотні – справжні янголи-охоронці України. Вони віддали найголовніше, що у них було – свої життя – за кращу долю для нас, назавжди ставши орієнтиром для майбутніх поколінь вільних українців. Герої не вмирають", – написав він.

 

Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що події лютого 2014 року були одними з найважчих в історії України.

 

"Лютневі дні 2014 року – одні з найважчих в історії нашої країни. Це були хвилини відчаю і хвилини надзвичайної мужності. Ті, хто віддали життя за свободу – назавжди в наших серцях. Пам’ятаємо", – наголосив він.

 

Як повідомлялося, у Києві та інших містах впродовж 18-20 лютого проходитимуть заходи із вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні.

 

Як відомо, чотири роки тому в ці дні в Києві було вбито понад сто людей. Українці назвали їх Небесною Сотнею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.