До 2050 року обсяги викидів парникових газів подвояться

24 Листопада 2011, 22:48

Прогнозується, що глобальні викиди парникових газів подвояться протягом наступних 40 років. Це призведе до збільшення середньої світової температури до кінця століття на 3-6 °C.

Поєднання енергетичних технологій істотно не зміниться до 2050 року, при цьому частка викопного палива для отримання енергії залишається на рівні 85%. До 2050 року концентрація парникових газів в атмосфері може скласти 685 частин на мільйон (проміле). Це значно вище рівня в 450 частин, який за підрахунками вчених, потрібен щоб мати хоча б  50%-й  шанс утримати підвищення температури на Землі на 2 ° C.

«Економічні витрати та екологічні наслідки політичної бездіяльності з питань зміни клімату є значними», – зазначив генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа. «Уряди повинні вийти за межі своїх національних проблем та поглянути на загальну картину. Вони повинні прискорити переговори в Дурбані, якщо ми хочемо досягти цілей щодо обмеження зростання глобальної температури на 2 °С», – додав він.

Похмурі перспективи можна змінити, якщо уряди сконцентруються на розвитку зелених технологій. За правильної політики обсяги глобальних викидів парникових газів можуть бути скорочені на 70% (або на 52% нижче рівня 2005 року). 

Разом з тим, останні оцінки ОЕСР свідчать про те, що боротьба зі зміною клімату може привести до уповільнення середньорічного зростання світового ВВП між сьогоднішнім днем ​​і 2050 роком лише на 0,2 % . Самі ж витрати на такі заходи складатимуть близько 5,5% світового ВВП У 2050 році.

«Екологічна перспектива до 2050 року» зазначає, що для приборкання викидів парникових газів потрібен широкий діапазон технологічних варіантів. Нездійснення відповідної політики може дорого коштувати світовій економіці. Наприклад, глобальна вартість досягнення мети в 2 ° C збільшиться приблизно на одну третину, якщо країни не будуть і далі розробляти та запроваджувати механізм уловлювання та зберігання вуглецю та приблизно на 50%, якщо ядерна енергетика не буде припинена.