За її словами, у разі прийняття даного законопроекту, фінансові і правові санкції можна буде пред'явити будь-якому українському провайдеру чи файлообміннику з метою контролю за інтернет-простором в період передвиборної кампанії до Верховної Ради. .
"У разі прийняття проекту нинішня більшість отримає контроль над інформаційним інтернет-простором, а також його комерційними ресурсами", – зазначає Оробець.
Повідомляється, що законопроект передбачає можливість припинення роботи інтернет-ресурсу за сприяння провайдерів.
Водночас, найбільш небезпечна для громадян новація, передбачена проектом, полягає у впровадженні процедури знищення інтернет-ресурсів упродовж семи днів без рішення суду, лише за підписом чиновника середньої ланки.
Технологічно це виглядатиме таким чином. Суб'єкт авторських чи суміжних прав (заявник) звертається до провайдера з вимогою припинити користування такими правами з боку гіпотетичного "порушника" (а ним може бути будь-який ресурс у інтернет-мережі), подавши при цьому комплект документів в обґрунтування такого "порушення". До прикладу, договори про належність прав.
"У цьому випадку провайдер має у дводенний термін попередити "порушника" про необхідність усунення порушення. Якщо ж той продовжує розміщувати оспорювані об'єкти інтелектуальної власності або не надає пояснювальні документі упродовж двох наступних робочих днів, провайдер зобов'язаний заблокувати доступ до них або вилучити їх. А якщо це технічно неможливо – обмежити чи взагалі припинити надання послуг "порушникові". Іншими словами, закрити доступ до його сайту", – пояснила нардеп.
Нагадаємо, 19 квітня сайт найбільшого інтернет-магазину України Rozetka.ua був недоступний. Причиною для цього стала перевірка податкової інспекції, представники якої намагалися вилучити сервери інтернет-магазину. Наразі сайт відновив свою роботу.
Як повідомлялось, 31 січня Міністерство внутрішніх справ закрило файлообмінник Еx.ua.
Приводом для закриття стало порушення кримінальної справи згідно з ч. 2 ст. 176 Кримінального кодексу (порушення авторського права й суміжних прав).
Це спричинило хакерські атаки на сайти державних відомств.
Пізніше у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що в роботі слідчих оперативної групи з розслідування кримінальної справи стосовно Ex.ua були виявлені певні недоліки.