НОВИНИ

Справу стосовно Ex.ua порушили ще півроку тому

У міліції здивовані резонансом навколо закриття файлообмінника Ex.ua. Про це заявив заступник начальника Департаменту боротьби з кіберзлочинністю Руслан Пахомов на брифінгу в середу.

За його словами, відповідну справу було порушено ще у липні 2011 року.

Разом із тим, сказав Пахомов, усю апаратуру та документацію, вилучену в межах обшуку в офісі компанії, яка належить Ex.ua, передано на експертизу.

"Якщо цікаво, то в офісі у секретаря було вилучено інструкцію на випадок приходу міліції, в якій було написано: "На питання міліції відповідати, що офіс не має ніякого відношення до Ex.ua – і про діяльність Ex.ua ніхто не знає".

"Однак пізніше, під час допитів, співробітники повідомили, що працювали на Ex.ua, в тому числі", - заявив представник МВС.

За його словами, усього в приміщенні було розміщено представництва ще кількох компаній, які належать власнику Ex.ua.

Пахомов не зміг показати документи, які б підтверджували факти звернення правовласників до міліції з приводу Ex.ua, мотивуючи це таємницею слідства. Однак він зазначив, що справу порушено на підставі звернень "від Державного інституту інтелектуальної власності, від Кабінету міністрів, від представництва Adobe в Україні, Graphisoft, від телеканалу "1+1".

На запитання, чи подавала таке звернення компанія Microsoft, Пахомов відповів: "Безумовно". На репліку, що компанія "Microsoft в Україні" вже спростувала це, він відповів: "Значить, спростувала".

Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. За даними МВС, було вилучено 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту більше 6000 терабайт. Однак, представники ресурсу заперечили цю інформацію.

Українські інтернет-користувачі бурхливо відреагували на закриття Ex.ua. Через хакерські атаки виникли труднощі із доступом до сайтів МВС та президента.

Заступник голови правління Інтернет асоціації України Олександр Ольшанський не виключив, що закриття Ex.ua - це конкурентна війна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.