Депутати не знають, як у декларації вписувати кенгуру

6 Квітня 2011, 08:09

Відповідно до документу декларант і його близькі повинні вказувати серед іншого рівень своєї середньомісячної заробітної плати, загальну суму сукупного доходу за рік, а також коштів, отриманих з-за кордону.

Крім того, чиновнику і його близьким потрібно буде вносити в декларацію інформацію про своє нерухоме майно, транспортні засоби, вклади у банках, цінні папери та інші активи, а також про фінансові зобов'язання, серед яких "добровільне страхування, недержавне пенсійне забезпечення, утримання майна, погашення основної суми кредиту і договір позики".

Крім обов'язку заповнювати декларацію на близьких чиновнику осіб, найбільш принциповою новацією документа є вимога обов'язкового декларування витрати, сума яких перевищує середньомісячну заробітну плату чиновника.

Втім, дана вимога стосується тільки держслужбовців, а їхні близькі декларувати витрати, що перевищують середньомісячну зарплату, не зобов'язані.

"Ми не зможемо змусити чиновника, якщо він, наприклад, купить буханець хліба чи кілограм картоплі на ринку, надавати чек", – заявив голова парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Валерій Бевз.

"Тобто, якщо у держчиновника зарплата 1,5 тисячі грн, то все, що він витратив понад цю суму, повинно декларуватися, і на сьогоднішньому етапі опускати планку нижче ми не можемо", – додав він.

Члени комітету, що представляють опозиційні фракції, поставилися до проекту декларації по-різному.

"Все там (у документі- Ред.) цікаво, але мені от зовсім незрозуміло, куди, наприклад, вносити кенгуру. Тварина коштує 15-20 тисяч доларів, а у деяких чиновників вони бігають по городах – і куди їх вносити?", – запитує Роман Забзалюк ("БЮТ-Батьківщина").

"Подивимося, як відреагує на проект декларації сесійний зал. Мені дуже цікаво, що депутати придумають нового, щоб відтягнути ухвалення закону в цілому", – заявив у свою чергу Геннадій Москаль ("Наша Україна-Народна самооборона").

Нагадаємо, 4 квітня, під час засідання погоджувальної ради, представники фракцій більшості висловлювали впевненість у тому, що в цілому проект закону буде прийнятий 7 квітня.

Однак після вчорашнього засідання парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією стало зрозуміло, що ухвалення президентського антикорупційного законопроекту відкладається.

читати ще

показати ще