Чорноморнафтогаз застрахував стару бурову на $637 тис. у рік

Акценти
28 Листопада 2012, 10:10

Вартість страховки складає 5,20 млн грн, або трохи більше $637 тис. на рік.

СПБУ "Таврида", введену в експлуатацію 1995 року, оцінено в 291,37 млн грн, або $36,55 млн. Вона може бурити свердловини до 5 км при глибині моря до 76 м.

Одеська страхова компанія "Мономах" з 2009 року регулярно виграє тендери Чорноморнафтогазу, отримавши підряди на загальну суму 32,03 млн грн. Основними акціонерами фірми є Юрій Бошко, Юрій Євтіхевич та ТОВ "С.М.Т.-ЛТД" Ольги Лазаревої, Сергія Недяка та Олени Черфас.

Як повідомлялось, нещодавно Чорноморнафтогаз закупив устаткування на загальну суму 15,06 млн грн. Ціна деякого устаткування у 44 рази вища від ціни виробника.

Раніше «Чорноморнафтогаз» придбав у "Індекстрейд Україна" запчастини для дизельних двигунів за цінами, які у 20-160 разів дорожче ринкових.

Нагадаємо, минулого року Чорноморнафтогаз придбав дві нові СПБУ які коштували по $400 млн. Тоді як у сінгапурського виробники ці вишки коштували не більше $250 млн.

Показово, що компанія Highway Investment Processing, що продала Чорноморнафтогазу за завищеною ціною скандальну бурову вежу для видобутку нафти і газу, не надала британським контролюючим органам інформацію про постачання так званої вишки Бойка.

Нагадаємо, ЗМІ також повідомляли, що кошти за одну з бурових установок, придбану Чорноморнафтогазом за завищеною ціною, були перераховані на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka. Цей само банк виявився пов'язаний з українськими акціонерами «РосУкрЕнерго», так званою групою Льовочкіна-Фірташа.

За інформацією ЗМІ, третій учасник цією групи Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості.

Наразі в стадії завершення перебуває угода Нафтогазу з сінгапурським виробником «Кеппел» на придбання ще двох установок, ціни на які ще вищі – $611 млн за бурову.

Читайте також Закупівлі Чорноморнафтогазу: вертоліт, як у Януковича, та обладнання за завищеними цінами

90