"Ви знаєте, я вже чув цю сумну історію про двох латвійських бомжів, які через Сінгапур і через весь світ, і навіть пройшовши сомалійських піратів, протащили ці самоплавні бурові платформи до України. Ви знаєте, ми спеціально, коли проводили тендерну закупівлю бурових платформ, запросили всіх журналістів і всі ці тендера провели у відкритому режимі. Після проведення у відкритому ефірі, показу всіх документів журналістам – багато питань було знято", – розповів .
Віце-прем'єр жодав: "Ця історія навчила нас багато чому. Перш за все, ми тепер знаємо, що ми повинні більш відкрито проводити всі тендери. Це не стосується однієї якоїсь компанії, практично всі тендери і всі закупівлі, які проводяться в галузі енергетики проходили відкрито прозоро за участі журналістів і всіх, хто хотів".
"Що стосується самих платформ, то вони дійсно роблять зараз реальну справу – підвищення нашої незаллежності", – додав урядовець.
Як повідомлялось, ДАК «Чорноморнафтогаз» придбав минулого року одну з двох установок на $150 млн дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках.
Бойко пояснив переплату за бурову установку додатковими витратами. Показаово, що для легалізації цих витрат, «Чорноморнафтогаз» таємно підписав додаткову угоду із фірмою Highway Investments Limited через шість місяців після проведення тендеру
Нагадаємо, ЗМІ також повідомляли, що кошти за одну з бурових установок, придбану Нафтогазом за завищеною ціною, були перераховані на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka. Цей же банк виявився пов'язаний з українськими акціонерами «РосУкрЕнерго», так званою «групою Льовочкіна-Фірташа».
За інформацією ЗМІ, третій учасник цією групи – Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості.
Читайте також: «Вишки Бойка» наслідили на Заході