Білий дім вибачився за обмовку Обами про «польські табори смерті»

31 Травня 2012, 02:51

«Президент обмовився. Він мав на увазі нацистські табори смерті на окупованій польській території. Ми жалкуємо щодо цією обмовки, вона не повинна затьмарити світлого наміру  віддати належне Яну Карському і всім тим хоробрим польським громадянам, які вступили на захист  людського достоїнства перед обличчям тиранії», – сказав Карні щодо інциденту під час присудження Медалі свободи посмертно  кур’єру польського підпілля

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав висловлювання Обами «фальшивим та несправедливим формулюванням». «Для поляків це питання, до якого не можна ставитись байдуже» , – сказав Туск.

На думку польського прем’єра, не достатньо лише вибачень за подібні висловлювання, необхідно повністю виключити можливість подібних помилок.  «Коли хтось каже «польські табори смерті», це звучить ніби не було нацистів, Гітлера, не було німецької відповідальності», – заявив Туск.

«Білий дім вибачиться за свою обурливу помилку. Шкода, що брак знань та професіоналізму затьмарили таку важливу церемонію», – одразу ж після церемонії нагородження написав у Твіттері міністр закордонних справ США Радослав Сікорські.

Зазначимо, що під час церемонії присудження посмертної  нагороди Яну Карському 29 травня Барак Обама замість «нацистських таборів» сказав «польські табори смерті».

Ян Карські, якому була  присуджена Медаль свободи, збирав свідчення нацистських злочинів в період Другої світової війни. 

Окрім Яна Карського, Медаллю свободи  посмертно були нагороджені Ґордон Хірабаяш, що відкрито виступив проти інтернування американців японського походження під час Другої світової війни, та  Джульєт  Ґордон Лоу, засновниця організації дівчат-скаутів.

Серед інших лауреатів Медалі свободи  астронавт Джон Гленн, музикант Боб Ділан, колишній державний секретар США Мадлен Олбрайт, Лікар  Білу Фегі ,  правозахисники Джон Дор та Долорес Гуерто, письменниця Тоні Моррісон, колишній суддя Верховного суду Джон Пол Стівенс та тренер жіночої баскетбольної команди Пет Самміт.

Медаль свободи була також присуджена ізраїльському президенту Шимону Пересу, якому вона буде вручена під час окремої церемонії у Білому домі у червні.  

Читайте також: Закинута карта: гітлерівський антисемітизм спровокували більшовики та дячі білої еміграції