Соціолог зазначив, що переважна більшість громадян вбачають головну проблему країни в неналежній діяльності влади.
Зокрема, за даними соцопитування Центру Разумкова, 31,3% опитаних найголовнішою причиною складної соціально-економічної та політичної ситуації в Україні назвали високий рівень корупції.
18,2% бачать корінь всіх проблем в превалювання у керівництва держави особистих інтересів над суспільними. 14,4% відзначають ігнорування представниками влади Конституції і законів України.
13,3% вказують на неефективне управління державою через некомпетентність його керівництва. Недосконалість чинної Конституції України вважають головною причиною всіх проблем 4,1% українців.
У той же час, 7,4% не вважають соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні складною. 11,3% не змогли відповісти на запитання або вибрали інший варіант.
«Закономірно, що у громадян сформувалося стійкий образ Конституції як об'єкта неефективних експериментів, кожен з яких призводить до погіршення ситуації в державі. Тому побоювання, що чергова зміна Конституції в умовах низького рівня довіри до влади може супроводжуватися суспільно-політичними ускладненнями або зумовити їх, не позбавлені підстав», – зазначив Мельник.
Читайте також: Конституційна асамблея: Віктор Янукович піде по двох етапах
Нагадаємо, президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові 17 травня. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.
20 червня відбулося перше засідання Конституційної асамблеї, під час якого Янукович висловив сподівання, що після виборів Верховної Ради до роботи асамблеї приєднаються представники опозиції.