Як повідомив учасник прес-конференції, заступник голови партії «Білоруський народний фронт» Ігор Лялькоу, насьогодні 14 опозиційних до режиму Лукашенка діячів зустрічатимуть День Героїв за ґратами.
Водночас за словами Сівчика, незважаючи на заборони, частина білоруського суспільства 27 листопада все ж святкуватиме День Героїв як в Білорусі, так і за кордоном.
«27 листопада почалися бої між білоруськими озброєними формуваннями і совєцькими військами. Слуцька бригада провела кілька успішних боїв проти Омської дивізії Червоної армії, яка вторглася на білоруську територію та відвоювала кілька сіл. Розгортався активний антибольшевицький партизанський опір. До загонів повстанців приєднувалося все більше і більше людей. На заклик Слуцької ради переходити на її бік відгукнулася частина солдатів Червоної армії з числа селян, які не підтримували політику большевиків. Ті були змушені кинути проти повстанців підрозділи, сформовані з латишів і китайців. Тому патріотична частина білоруського суспільства 27 листопада відзначає як День Героїв. Офіційна влада Білорусі ігнорує історичне значення антибольшевицького повстання, як і все, що пов'язано з Білоруською Народною Республікою», – наголосив Сівчик.
За його словами, у Львові у День Героїв опозиціонери покладуть квіти до могили учасника повстання 1830-1831 років Симона Шидлоускага на Личаківському кладовищі о 10:30; о 15:00 відбудеться виступ відомого білоруського барда Андрія Мельникова на Площі Ринок; о 16:00 відбудеться мітинг біля пам'ятника Т. Шевченку та піший хід до пам'ятника С. Бандері.
Нагадаємо, 24 листопада суд Первомайського району Мінська засудив віце-президента Міжнародної федерації з прав людини, керівника закритого білоруською владою правозахисного центру «Весна» Алєся Бєляцького до 4,5 року позбавлення волі в колонії посиленого режиму з конфіскацією майна. Правозахисник визнаний винним згідно з ч.2 ст.243 Кримінального кодексу Білорусі (приховування доходів в особливо великому розмірі). Доводи захисту про те, що кошти, які перераховуються на банківські рахунки Бєляцького в Литві і Польщі, не були його особистим доходом, а використовувалися для правозахисної діяльності, суд визнав необгрунтованими.
64 правозахисних організації, члени і партнери міжнародної мережі з прав людини "Human Rights House Foundation", звернулися до президента Білорусі Олександра Лукашенка, а також генпрокурора Олександра Конюка і міністра юстиції Олександра Білейчика із закликами звільнити опозиціонера.