НОВИНИ

У Білорусі керівнику правозахисного центру загрожує сім років тюрми

Працівники КДБ і Департаменту фінансових розслідувань Комітету держконтролю Білорусі провели обшуки в офісі, квартирі та на дачі керівника правозахисного центру «Весна», віце-президента Міжнародної федерації прав людини Алеся Бєляцкого.

Під час обшуку в офісі організації Бєляцкий встиг повідомити, що йому інкримінують «приховування доходів в особливо великому розмірі».

Згідно з відповідною статтею Кримінального кодексу, максимальне покарання за подібний економічний злочин передбачає позбавлення волі до семи років з конфіскацією майна.

За словами дружини Бєляцкого, Наталії, під час обшуків люди у цивільному шукали гроші, матеріальні цінності, носії інформації.

Співробітниця правозахисного центру «Весна» Тетяна Ревяко вважає, що обшуки пов'язані з наданням правозахисниками не тільки правової, але і фінансової допомоги людям, постраждалим від кримінального та адміністративного переслідування влади після подій 19 грудня 2010 року, коли в день президентських виборів міліція побила та затримала понад 700 осіб.

Майже півсотні з яких, згодом стали фігурантами справи про масові заворушення і були засуджені до значних термінів арешту.

Після обшуків Бєляцкого доправили на допит до Департаменту фінансових розслідувань Комітету держконтролю. У якому статусі там його утримують у відомстві не коментують.

Колеги затриманого побоюються, що Бєляцького можуть арештувати.

Як повідомлялось, кандидатів у президенти Білорусі Миколу Статкевича і Дмитра Уса суд звинуватив у організації масових заворушень 19 грудня і засудив їх до 6 і 5,5 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму.

Нагадаємо, раніше ще один кандидат у президенти Андрій Санніков, котрого називали основним конкурентом Лукашенка на виборах, був засуджений на 5 років позбавлення волі в колонії посиленого режиму. Решта кандидатів - Володимир Некляев і Віталій Римашевський - отримали умовні терміни.

Відзначимо, що сьогодні також були засуджені на строк від 3 до 5 років ще четверо білорусів.