НОВИНИ

64 правозахисні організації вимагають звільнити білоруського опозиціонера

64 правозахисних організації, члени і партнери міжнародної мережі з прав людини "Human Rights House Foundation", рішуче засуджують вирок білоруському правозахиснику Алєсю Бєляцькому. Про це йдеться в спільному зверненні правозахисників до президента Білорусі Олександра Лукашенка, а також генпрокурора Олександра Конюка і міністра юстиції Олександра Білейчика.

«Ми закликаємо білоруську владу негайно зняти всі звинувачення з А.Бєляцького і припинити його кримінальне переслідування. Ми вважаємо, що А.Бєляцький був покараний за свою участь у справі захисту прав людини в Білорусі. Справа А.Бєляцького – це ще один крок білоруської влади проти правозахисників, аби змусити замовкнути голоси, які нагадують про зобов'язання Білорусі у сфері прав людини», - сказано в заяві.

Звернення підписали правозахисні організації Азербайджану, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Великобританії, Грузії, Данії, Литви, Росії, України, Хорватії, Чехії, Швеції.

Нагадаємо, 24 листопада суд Первомайського району Мінська засудив віце-президента Міжнародної федерації з прав людини, керівника закритого білоруською владою правозахисного центру «Весна» Алєся Бєляцького до 4,5 року позбавлення волі в колонії посиленого режиму з конфіскацією майна. Правозахисник визнаний винним згідно з ч.2 ст.243 Кримінального кодексу Білорусі (приховування доходів в особливо великому розмірі). Доводи захисту про те, що кошти, які перераховуються на банківські рахунки Бєляцького в Литві і Польщі, не були його особистим доходом, а використовувалися для правозахисної діяльності, суд визнав необгрунтованими.

Раніше повідомлялося, що державний обвинувач попросив суд призначити Бєляцькому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму, з конфіскацією майна та без позбавлення права займатися будь-якою діяльністю.

Нагадаємо, підставою для кримінальної справи проти нього стала видача Литвою його рахунків та інших опозиціонерів білоруським слідчим органам.

Алєсь Бєляцкий був дисидентом ще з радянських часів, брав участь у створенні першої опозиційної партії – Білоруського народного фронту, із 1997 року він очолив правозахисний центр «Вясна», який влада невдовзі закрила.