НОВИНИ

Білоруського правозахисника засудили до 4,5 років колонії посиленого режиму

Керівник білоруського правозахисного центру «Вясна» Алєсь Бєляцький засуджений до 4,5 років позбавлення волі в колонії посиленого режиму з конфіскацією майна.

Суд Мінська визнав Бєляцького винним в ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі.

Суддя Сергій Бондаренко підкреслив, що «провина підсудного повністю доведена».

Він зазначив, що, враховуючи характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, мотиви, розмір збитку і особистісні характеристики обвинуваченого, суд прийшов до висновку про можливість призначити йому покарання «лише у вигляді позбавлення волі, з конфіскацією майна, без позбавлення права займатися будь-якою діяльністю».

На думку суду, Бєляцкий завдав шкоди державі на суму, з урахуванням інфляції, 721, 45 млн білоруських рублів. Згідно з вироком, окрім відбування покарання, правозахисник повинен сплатити держмито в розмірі 36 млн білоруських рублів.

При цьому Бєляцький дається термін в один місяць для того, щоб погасити ці суми в добровільному порядку. При цьому суддя зазначив, що майно, зареєстроване, в тому числі і на інших осіб, повинна бути записане в рахунок вироку за цивільним позовом.

Суддя Бондаренко додав, що рішення суду Бєляцький може оскаржити в Мінському міському суді протягом 10 діб.

Присутні в залі суду зустріли вирок вигуками «Ганьба!», «Живе «Вясна!».

Правозахисник Тетяна Ревяко тримала в руках великий плакат з портретом Алеся Бєляцького і написом «Свободу Алєсю Бєляцькому, віце-президенту Міжнародної федерації прав людини».

Раніше повідомлялося, що державний обвинувач попросив суд призначити Бєляцькому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму, з конфіскацією майна та без позбавлення права займатися будь-якою діяльністю.

Нагадаємо, підставою для кримінальної справи проти нього стала видача Литвою його рахунків та інших опозиціонерів білоруським слідчим органам.

Алєсь Бєляцкий був дисидентом ще з радянських часів, брав участь у створенні першої опозиційної партії – Білоруського народного фронту, із 1997 року він очолив правозахисний центр «Вясна», який влада невдовзі закрила.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.