Бельгія наклала арешт на державні активи Росії у справі ЮКОСа

17 Червня 2015, 23:17

Усі російські установи в Бельгії, за винятком захищених дипломатичним імунітетом, отримали повідомлення про арешт їхнього майна.

Компанія Yukos Universal Limited зажадала арештувати їхнє майно, бо "має серйозні побоювання щодо можливості отримати ту суму, яка їм належить, зокрема, через систематичні відмови Російської Федерації виконувати винесені проти неї судові рішення та враховуючи ставлення РФ до цього рішення".

Сума позову – близько 1,6 мільярда євро. Арешт майна проведений за рішенням бельгійського арбітражного суду від 18 липня 2014 року.

В обґрунтуванні арешту згадується рішення ЄСПЛ, згідно з яким Росія повинна виплатити колишнім акціонерам нафтової компанії "ЮКОС" 1,86 мільярда євро.

У списку перераховані практично всі великі банки, зареєстровані в Бельгії, і навіть такі організації, як "Євроконтроль", який регулює повітряний рух над Європою.

У ньому – всі російські представництва, крім захищених імунітетом дипломатичних, аж до архієпископства Брюссельського і Бельгійської РПЦ, в тому числі представництва недержавних організацій та ЗМІ.

Нагадаємо, у липні 2014 року постійний третейський суд у Гаазі ухвалив рішення, згідно з яким Російська Федерація має виплатити понад $50 млрд екс-акціонерам ЮКОСа.

Згідно з рішенням арбітражу, уряд РФ зобов’язаний виплатити $1 млрд 846 млн компанії Yukos Universal Limited, $39 млрд 972 млн – компанії Hulley Enterprises Limited, $8 млрд 203 млн – компанії Veteran Petroleum Limited.

Окрім $50 млрд 21 млн прямої виплати, уряд РФ зобов’язаний сплатити близько $4 млн компенсації за роботу арбітражу та близько $60 млн компенсації юристам позивачів.

Росія подала апеляцію на таке рішення.

Згодом акціонери повідомили, що Росія рішення суду не виконує, і почали вимагати заарештувати майно РФ.

У травні 2015 року стало відомо, що екс-акціонери "ЮКОСа" звернулися до судів Великої Британії, Франції та США з тим, щоб змусити Росію виконати рішення Гаазького суду щодо виплати урядом РФ $50 млрд.