Азаров вважає рішення про повернення вкладів Ощадбанку СРСР суперечливим

13 Березня 2012, 13:25

«Навіть, можливо, таке на перший погляд суперечливе рішення про повернення вкладів населенню. Так, я критикував його свого часу, коли воно було прийняте на початку 2008 року. Я вважав його абсолютно економічно недоцільним. І все, що я говорив, абсолютно підтвердилося тоді, абсолютно все. Я під будь-якою літерою, під будь-яким словом підпишуся», – зазначив Азаров.

При цьому прем’єр підкреслив, що ухвалюючи відповідне рішення, уряд намагався ліквідувати несправедливість, що виникла в результаті того, що частина людей отримала вклади, а інші їх не отримали.

«Вийшла така ситуація, що 6 млн. людей отримали цю компенсацію, а 6 млн. – не отримали. Це справедливо? Люди повинні довіряти владі, незалежно від того, хто цю владу очолює. Це дуже важливо. Тому це дуже важке рішення, дуже непросте. Але якщо ми хочемо, щоб люди нам довіряли, довіряли спадкоємності, вірили в спадкоємність влади, спадкоємність ухвалюваних рішень, значить, ми повинні були ліквідувати цю несправедливість. І ми її ліквідуємо», – сказав він.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович доручив уряду забезпечити виплату українцям компенсації за вкладами Ощадбанку СРСР у розмірі 1 тис. грн., які не були виплачені при колишньому уряді, до кінця цього року. Загалом кількість громадян, які повинні отримати відшкодування, становить близько 6 млн.

Глава Національного банку Сергій Арбузов виключає виплати компенсації заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР за рахунок емісії.

А президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер вважає повернення тисячі гривень вкладникам Ощадбанку СРСР нездійсненною популістською обіцянкою.