НОВИНИ

Пасхавер: Янукович не зможе виконати обіцянку повернення вкладів Ощадбанку СРСР

Повернення тисячі гривень вкладникам Ощадбанку СРСР, анонсоване президентом Віктором Януковичем, є нездійсненною популістською обіцянкою. Про це ZN.UA повідомив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

«Повернення тисячі вкладникам Ощадбанку СРСР — це просто популістський захід. Він сформульований таким чином, що ми взагалі збираємося віддати ці гроші населенню... Цього ніколи не буде», — заявив Пасхавер.

«Як економіст я вважаю, що уряд узагалі не мав права брати на себе це зобов’язання. Це зобов’язання країни, якої не існує. І його неможливо виконати суто економічно», — додав він. «Це було б можливо, якби ми мали гіперінфляцію і ці цифри перетворилися б на ніщо.

А поки такого немає і, я сподіваюся, не буде, це зробити неможливо. Віддати ж шматочки першої тисячі — можливо. Там залишилося неповернених шість мільярдів», — зазначив експерт.

Як повідомлялося раніше, глава Національного банку Сергій Арбузов виключає виплати компенсації заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР за рахунок емісії. 

Нагадаємо, президент Віктор Янукович 7 березня заявив, що з 1 червня і до кінця 2012 року має бути проведена часткова компенсація за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.