НОВИНИ

Арбузов обіцяє не вмикати друкарський станок для виплати «Юліної тисячі»

Глава Національного банку Сергій Арбузов виключає виплати компенсації заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР за рахунок емісії. Про це 7 березня він сказав журналістам.

«Ні, ну ви що, друкувати гроші точно не будемо... заспокойте людей», - сказав Арбузов.

Він зазначив, що поки ще не готовий сказати, яка сума і за рахунок яких ресурсів буде виплачена цього року.

З його слів, пошук ресурсів, у першу чергу, буде залежати від зростання економіки.

Як повідомлялось, Президент Віктор Янукович 7 березня заявив, що з 1 червня і до кінця 2012 року має бути проведена часткова компенсація за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР.

Президент повідомив, що за виконання цього завдання будуть нести відповідальність прем'єр-міністр Микола Азаров, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко і голова Національного банку Сергій Арбузов.

Нагадаємо, компенсація за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР отримала в народі назву «Юліна тисяча».

Зокрема у 2008-2009 роках екс-прем’єр Юлія Тимошенко почала реалізацію програми з виплати компенсацій за втрачені заощадження в Ощадбанку СРСР. Отримати по тисячі гривень компенсації встигли 6,5 млн вкладників.

У липні минулого року стало відомо, що уряд Миколи Азарова хоче відмінити індексацію втрачених заощаджень вкладників колишнього Ощадбанку СРСР і передати приватній структурі обслуговування виплат.

Згодом опозиція розкритикувала урядовий проект закону про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України щодо механізму повернення заощаджень, який було названо черговою піар-акцією влади напередодні місцевих виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.