«Якщо, наприклад, Росія якусь угоду підпише, що створить загрозу для нашої економіки, ми що, дивитимемося на це? Абсолютно ясно, що ми проведемо консультації з Росією, попередимо їх, скажімо, що: хлопці, ви, так би мовити, дійте в рамках нашої умови, в рамках тих умов, про які ми з вами домовлялися. А якщо ви не виконаєте, ми будемо змушені робити якісь дії», – сказав Азаров.
При цьому він зазначив, що відповідні консультації і дії, у разі якщо учасники договору ЗВТ СНГ планують запроваджувати вільну торгівлю з третіми сторонами, визначені як самим договором, так і правилами СОТ.
Азаров також наголосив, що не бачить нічого страшного в існуванні додатку №6 до договору.
«Це звичайне явище. Записано це було чи не записано. Якщо в однієї із сторін, яка підписала багатосторонній договір, з'являються нові відносини з новими торговими партнерами, які створюють торгові режими, невигідні для країн СНД, то, природно, проводяться консультації. І якраз цей розділ (додаток №6 – Ред.) про проведення консультацій – є застереженням прийняття односторонніх рішень», – сказав Азаров.
Він зазначив, що в будь-якому разі Україна при підготовці торгових угод з третіми сторонами проводитиме консультації з учасниками договору ЗВТ СНД.
«Записали б ми це, не записали б, все одно країни так і діяли б. Це правило СОТО. Нічого нового це (додаток №6) не містить», – сказав Азаров.
Як повідомлялось, 30 липня Верховна Рада, попри рекомендації комітету із закордонних справ відхилити законопроект, ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі Співдружності Незалежних Держав.
18 жовтня 2011 року 8 країн СНД домовилися про створення зони вільної торгівлі, однак з низкою вилучень щодо окремих груп товарів (на які мита все-таки передбачено).
Нагадаємо, в інтерв'ю головному редактору російської газети "Завтра" Алєксандру Проханову прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що відразу піде із політики, якщо ймовірність конфлікту з Росією виникне навіть гіпотетично.
Алєксандр Проханов в прямому ефірі радіо «Ехо Москви» назвав Азарова, не просто проросійською, а блискучою російською людиною в Україні, яка відстоює інтереси «спільного слов'янського поля».
Читайте також: Ратифікувавши Угоду про зону вільної торгівлі в межах СНД, влада політично підтримала кремлівську стратегію євразійської інтеграції