Автор “Ікон революції” попросив не відновлювати графіті без його участі

4 Вересня 2017, 08:09

Автор патріотичних графіті "Ікони революції" на вул. Грушевського, які напередодні знищили, відомий як Sociopath, пообіцяв, що відновить малюнки, "як тільки ситуація набуде правильного розвитку". Про це йдеться на його сторінці у Facebook.

Він зазначив, що "ніхто з представників державних інституцій, окрім простих українців, не звертався з проханням відновити картини".

"Сподіваюсь, Ви розумієте, що самовільне відновлення у даній ситуації неможливе", – сказав він, коментуючи наміри деяких художників відновити малюнки без його участі.

"Прикро, але такий крок, як на мене, є нічим іншим, як спробою обдурити нас усіх та пропіаритися на даній ситуації. Так само, як і продаж репродукцій моїх робіт, які начебто, масово продають на ринках. Я не продаю свої роботи, сувенірну продукцію, тощо, тож, закликаю Вас не купувати крадене. “Ікони Революції” в оригінальному розмірі в одному екземплярі є у моїй колекції, так само, як і трафарети, якими я створював Трилогію у 2014-му. Вони все ще у майданівській сажі… Я обіцяю Вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку", – написав Sociopath.

Нагадаємо, із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину заявив, що малюнки не мали жодної цінності, хоч потім змінив свою думку. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті.