Аннан: відповідальність за насилля у Сирії може лягти на світові держави

30 Червня 2012, 19:24

Кофі Аннан, виступаючи на міжнародній зустрічі підкреслив, що у випадку розбіжностей у поглядах на ситуацію, сирійський конфлікт може перетворитися на міжнародний. 

Між тим, перед початком зустрічі американський високопосадовець заявив, що Росія та США досі не досягли взаєморозуміння з ключових питань. Шанси на те, що вони домовляться, він розцінив як «низькі».

Так, Росія, як давній союзник Башара Асада виступає проти включення до плану Аннана пункту про обов’язкову відставку сирійського президента.

Сирійська опозиція, в свою чергу, висловила сподівання, що під час конференції будуть прийняті «ефективні рішення».

Нагадаємо, спецпосланець Ліги арабських держав та ООН Кофі Аннан запропонував створити в Сирії уряд національної єдності, до якого увійдуть як представники нинішньої влади, так і опозиція.

Нагадаємо, 27 червня, після 15 місяців протистояння опозиційних повстанців та урядових військ, президент Сирії Башар Асад заявив, що його країна перебуває у стані війни.

Минулої суботи президент Сирії після травневих парламентських виборів сформував новий уряд.

Згідно з планом спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном, у Сирії угода про перемир’я та припинення вогню мала набути чинності 12 квітня. Проте 7 червня і Аннан визнав, що його мирний план щодо Сирії не виконується.

Позначки: