АМКУ зацікавився особливостями ціноутворення на ринку бензину

1 Лютого 2016, 19:51

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками вчинення операторами ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів антиконкурентних узгоджених дій. Про це в повідомила прес-служба АМКУ.

«Стрімке здешевлення нафти протягом 2015 року та на початку 2016 року на світових ринках зумовило зниження вартості бензинів та дизельного пального на європейських ринках. При цьому, за даними експертів ринку, тенденція до здешевлення нафти зберігатиметься і в майбутньому. Водночас цінова політика вітчизняних операторів ринку не в повній мірі корелюється зі змінами факторів, що впливають на ціноутворення», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в АМКУ, якщо середні роздрібні ціни на дизельне пальне протягом вказаного періоду знижувалися, то середні роздрібні ціни на бензин А-95 протягом останніх 4 місяців практично були незмінними.

Читайте також: АМКУ рекомендував 12 найбільшим мережам АЗС знизити ціни на нафтопродукти

Станом на 19.01.2016 року ціни на бензин марки А-95 коливалися в межах від 18,00 грн/л до 20,99 грн/л. При цьому останні місяці 2015 та початку 2016 року ряд суб'єктів господарювання – лідерів ринку встановлювали та підтримували однакові за розміром ціни на високооктанові бензини, зокрема, на бензин А-95, на рівні 20,99 грн/л. Зазначений рівень цін був найвищим та, зокрема, перевищував індикативну роздрібну ціну на АЗС у другій декаді січня 2016 року, яка за розрахунками Міненерговугілля становить 19,67 грн/л.

«Такі дії вказаних операторів ринку можуть призводити до обмеження конкуренції на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів. Враховуючи зазначене, розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету розпочато розгляд справи за ознаками вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів», – підкреслили в АМКУ.

Наразі Комітетом здійснюється збір та аналіз доказів у справі, зокрема, відповідачам у справі надіслані вимоги про надання інформації.

За результатами розгляду справи буде прийнято рішення, передбачене законодавством.

Нагадаємо, в середині січня міністр енергетики Володимир Демчишин домовився із нафтотрейдерами, що ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара.