Активісти закликають опозицію “лягти кістьми” за скасування “мовного закону”

3 Липня 2013, 13:27

На акцію зібралося більше десяти людей – переважно похилого віку. Попри сильний дощ вони крейдою написали на сходах кілька віршів.

"Рік тому, коли ця злочинна влада запропонувала суспільству свій закон про мову, суспільство піднялося. Українці не хотіли цей закон, він є дискримінаційним по відношенню до українців. Якраз 3 липня цей закон був підписаний Литвином і тут розпочалося голодування кількох нардепів. Сюди почали з'їжджатися громадські активісти, письменники. Почався "мовний майдан". Але представники опозиції сказали: годі нам протестувати, розходьтеся. І вони пішли, залишивши активістів самих", – наголосив представники Конгресу українських націоналістів Володимир Манько.

Активісти, які прийшли на акцію, висловили обурення з приводу бездіяльності опозиції, яка обіцяла скасувати цей закон.

"Вони казали: ми кістьми ляжемо і скасуємо цей закон. Це було до виборів. Українці їм повірили і провели їх у Верховну Раду. І там зараз достатньо депутатів, щоби битися, лягати кістьми і скасовувати цей закон", – підкреслив Манько.

Він додав: "Ми "дякуємо" парламентській опозиції за те, що вони не виконали своєї основної передвиборчої обіцянки – скасувати цей ганебний українофобський ківало-колесніченківський закон. Ми наголошуємо: все одно цей закон буде скасовано. Якщо не цією парламентською опозицією, які цього не дуже бажають, то наступною опозицією, яка прийде".

Як відомо, 3 липня 2012 року Рада ухвалила скандальний законопроект Ківалова-Колесніченка "Про засади державної мовної політики", який спричинив акції протесту. Кілька тижнів активісти протестували біля Українського дому. Деякі з них голодували. Однак закон так і не було скасовано.

Нагадаємо,  8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу для розроблення пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. 10 серпня  закон набув чинності.

Читайте також: Річниця "мовного закону": виграла тільки російська