Як передає ЛІГАБізнесІнформ, Акімова зауважила, що всі соціальні ініціативи коштують чималих грошей.
«Приблизна оцінка всього обсягу, без програми іпотечного кредитування, становить близько 16 млрд грн. На сьогоднішній день… звідки взяти ці кошти? Ви вже бачили коментар голови НБУ, заяви президента, що кошти не можуть бути отримані за рахунок друкарського верстата», – зазначила вона.
За словами Акімової, необхідні кошти передбачається отримати за рахунок доходів бюджету.
«Збільшення економічного зростання за результатами першого кварталу дозволить переглянути дохідну, і, відповідно, видаткову частини бюджету. На сьогодні, за попередніми оцінками Мінфіну, вже є додаткові 10–11 млрд грн, що надходять насамперед від перевищення планових показників із ПДВ і за рахунок планового підвищення надходжень від податку на прибуток», – зазначила вона.
Також Акімова наголосила, що є й додаткові джерела.
«Гроші можуть бути взяті за рахунок декількох ініціатив, одна з них – податок на багатство. Цей закон протягом першого року дії може забезпечити до півмільярда гривень», – розповіла вона.
Ще одним додатковим джерелом Акімова назвала ухвалення закону про лібералізацію ринку видобутку корисних копалин, згідно з яким відбуватиметься ринковий продаж ліцензій на видобуток копалин. Надходження до бюджету від цього нововведення Акімова оцінила у 5–5,5 млрд грн.
«Ті цифри, які є на сьогодні, дають можливість стверджувати, що за рахунок підвищення економічних показників, перш за все економічного зростання, покрити новий соціальний пакет ініціатив фінансовими джерелами – можна», – підсумувала вона.
Читайте також: Передвиборний популізм Януковича: погіршення життя вже післязавтра
Нагадаємо, того тижня президент України Віктор Янукович запропонував нові соціальні ініціативи, серед яких збільшення доходів громадян і повернення вкладів Ощадбанку СРСР.
Віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив обіцянки Януковича у 16 млрд грн.
Натомість перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова заявила, що на ці ініціативи потрібно 8 млрд грн.
Провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко вважає, що приблизно реальна цифра необхідних витрат для виконання всіх соціальних ініціатив президента становить 16–20 млрд грн. Однак додаткових коштів на це влада не має.