Афганістан і Сомалі визнано найнебезпечнішими державами для гуманітарних місій

27 Грудня 2012, 11:57

Після майже двох років спаду кількість нападів на співробітників гуманітарних організацій у світі зросла до 150 у 2011 році порівняно зі 129 у 2010-му, а кількість жертв досягла рекордного рівня – 308 осіб. Але переважна більшість нападів – 72% відбулися в п’яти країнах: Афганістані, Сомалі, Судані, Південному Судані та Пакистані. Так, в Афганістані за рік сталося більше 50-ти нападів, у Сомалі і Південному Судані – 18, у Пакистані – 12, у Судані – 11 нападів.

При цьому, розробники звіту зазначили, що тоді як Афганістан і Судан вважалися небезпечними усе останнє десятиліття, то насилля в Пакистані почало рости нещодавно.

Крім того, зазвичай кількість жертв корелює з нестабільністю та веденням військових дій у країні, тоді як в Пакистані немає триваючого чи такого, що назріває, конфлікту. Але верховенство права було підірване збільшенням впливу Талібану та інших груп бойовиків з 2008 року.

Така статистика впливає в першу чергу на подальшу тривалість і подовження багатьох гуманітарних місій, які діють в державах третього світу. Через зростання насильства в Пакистані ООН довелося закрити свою програму вакцинації дітей від поліомієліту. Ця страшна хвороба щороку вбиває близько 200 пакистанців порівняно з 1,5 тис в 90-х роках. Втім через відміну програми країна може так не побороти поліомієліт.