Адвокати екс-командувача боснійських сербів за два дні до суду вимагають відводу судді

12 Травня 2012, 05:19

Захист Младіча вважає, що суддя Альфонс Орі не зможе бути неупередженим на слуханнях, оскільки він вже головував на процесах у справі підлеглих Младіча – і ці процеси закінчилися звинуваченням.

Однією з причин відводу судді, адвокати називають його національність. З їх слів, саме нідерландським миротворцям  ставили в провину нездатність захистити населення Сребреніци у 1995 році, а Орі  – нідерландець.

Захисники Младіча просять трибунал перенести слухання з 15 травня на пізніший термін.Голова Міжнародного трибуналу для колишньої  Югославії має розглянути клопотання захисту, і не виключено, що початок суду може бути в черговий раз відкладено.

 У лютому  трибунал відклав початок суду, щоб дати адвокатам додатковий час для підготовки до слухань

Як повідомлялось, перше судове засідання у справі Младіча відбулось 4 липня 2011 року, під час засідання його вивели із зали суду через прояви неповаги.

Нагадаємо, проти екс-генерала висунуто 11 звинувачень, включно з двома  звинуваченнями в геноциді. Младіч свою провину заперечує.

Ратко Младича заарештували наприкінці  травня 2011 року в Сербії та екстрадовано до Гааги. Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії в 1995 році висунув проти нього звинувачення в геноциді і злочинах проти людяності, скоєних у 1992-1995 в Боснії і Герцеговині.