НОВИНИ

У Сербії заарештували Ратко Младіча, якого звинувачують у воєнних злочинах

Президент Сербії Боріс Тадіч підтвердив, що поліція заарештувала колишнього командувача силами боснійських сербів генерала Ратко Младіча, якого звинувачують у воєнних злочинах, геноциді та злочинах проти людяності.

Сербський президент повідомив, що колишнього командувача боснійських сербів, якого розшукує Міжнародний трибунал з воєнних злочинів у Гаазі, заарештували у четвер вранці.

За словами президента Тадіча, наразі відбувається процес видання колишнього командувача боснійських сербів до Міжнародного трибуналу у Гаазі.

Тадіч заявив, що, заарештувавши Младіча, Сербія перегорнула сторінку історії, наблизившись до примирення, і відкрила двері до членства в ЄС.

Генерал Младіч переховується з 1995 року, коли його звинуватили у злочинах під час війни у Боснії, включно з геноцидом у Сребреніці, де загинуло 7500 тисяч мусульман.

Раніше сербська радіостанція "B92" повідомила, що Младіча заарештували в селі біля міста Зрен'янін на півночі країни, і що влада проводила аналіз ДНК заарештованого.

Як повідомляють, чоловіка з документами на ім'я Мілорад Комадіч заарештували у Воєводині на півночі Сербії.

Речниця Європейської комісії у Брюсселі повідомила, що арешт Младіча сприятиме просуванню Сербії на шляху до членства в ЄС. Сербія подала заявку на вступ до ЄС 2009 року.

Арешт Ратко Младіча співпав із запланованим до Белграда візитом міністра ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон.

Як заявив Тадіч, його країна буде продовжувати співпрацювати з Гаагою в питанні пошуку і арешту Горана Хаджича, також обвинуваченого у військових злочинах.

А у квітні минулого року поновилися слухання у справі колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича. Його звинувачують у 11 випадках геноциду, воєнних злочинів і злочинів проти людяності, зокрема, у вбивстві близько семи тисяч босняків-мусульман у Сребрениці.

Відзначимо, що у лютому минулого року у Міжнародному трибуналі в Гаазі почалися слухання у справі боснійського серба Здравко Толіміра, якого звинувачують у причетності до масових убивств мусульман у містах Сребрениця і Жепа в липні-листопаді 1995 року.

Нагадаємо, у березні 2010 року парламент Сербії вибачився перед боснійськими мусульманами і схвалив резолюцію, яка містить офіційні вибачення за масові вбивства в Сребрениці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.