НОВИНИ

Командувач боснійських сербів прибув у Гаагу

Екстрадований із Сербії підозрюваний у воєнних злочинах колишній командувач армії боснійських сербів Ратко Младіч прибув до Гааги.

У вівторок увечері міністр юстиції Сербії Снєжана Маловіч підписала рішення про екстрадицію Ратка Младіча до Міжнародного трибуналу в Гаазі з воєнних злочинів у колишній Югославії.

«Процес екстрадиції почався» – сказала міністр у Белграді на спеціально скликаній прес-конференції.  «Сьогодні по обіді Ратко Младіч був екстрадований до Гаазького трибуналу. Дотримуючись Конституції і законів республіки Сербія, я – як міністр юстиції уряду Сербії – підписала рішення про екстрадицію Ратка Младіча», – повідомила Маловіч.

Раніше у вівторок суд Белграда відхилив апеляцію, подану адвокатом колишнього командувача армії боснійських сербів Ратка Младіча щодо ухваленого рішення про його видачу.

Младича звинувачують у етнічних чистках мусульманського чоловічого населення у боснійському місті Сребреніца, де знайдені масові захоронення 8 тисяч чоловіків і хлопчиків, розстріляних у липні 1995 року, а також в інших воєнних злочинах під час боснійської війни в 1992-95 роках.

Колишній командувач армією боснійських сербів Ратко Младіч був заарештованийу Сербії 26 травня. Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії в 1995 році висунув проти нього звинувачення в геноциді і злочинах проти людяності, скоєних у 1992-1995 рр в Боснії і Герцеговині.

Раніше повідомлялося, що сербська поліція не допустила в декількох містах країни проведення стихійних акцій протеступроти арешту генерала Ратко Младіча.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.