НОВИНИ

Екс-командувач боснійських сербів відмовився зняти кашкета перед Міжнародним судом

Колишнього командувача армії боснійських сербів Ратко Младича охорона вивела з залу суду за непокору.

Младич, який повинен був відповісти на питання, чи визнає він себе винним в інкримінованих йому злочинах, вступив у конфлікт з головуючим суддею Альфонсом Орі. Спочатку екс-лідер боснійських сербів відмовлявся зняти кепку, в якій прийшов на засідання Міжнародного суду, але згодом все ж таки зняв її.

Потім, після того як суддя надав йому час для заяви, вперто наполягав на присутності в залі суду адвокатів, яких він сам собі вибрав. Зокрема, бєлградського захисника Мілоша Шалича та російського юриста Олександра Мєзяева (інтереси Младича представляв тимчасовий адвокат - серб Олександр Алексич).

Суддя, відмовивши задовольнити прохання Младина про адвокатів, пославшись, що ці питання вирішує секретаріат трибуналу. Проте, згідно з відповіддю секретаріату, Младічу потрібно очікувати на вирішення цього питання 1 серпня.

Головуючий на процесі Альфонс Орі заявив, що якщо обвинувачений при повторній явці відмовляється відповідати на питання про свою винність, то вважається, що він не визнав себе винним.

Далі суддя почав зачитувати основні пункти обвинувального акта. Младич демонстративно зняв навушники, заявивши, що не збирається це слухати, після чого за наказом судді був виведений із залу суду.

Міжнародний кримінальний трибунал звинувачує Младича за військові злочини, скоєні в Боснії і Герцеговині.

Як повідомлялось, судовий процес над Младичем поновився 4 липня у Гаазі. Прокурори Міжнародного суду звинувачують його у військових злочинах у Сребрениці.

Адвокат Младича повідомив про намір свого підзахисного бойкотувати засідання

Нагадаємо, Младича арештували у Сербії в травні. До цього він 16 років переховувався від правосуддя.

Раніше повідомлялося, що сербська поліція не допустила в декількох містах країни проведення стихійних акцій протеступроти арешту генерала Ратко Младіча.

31 травня колишнього командувачу боснійських сербів привезли у Гаагу в Міжнародний суд.

Судовий процесс над Младичем розпочався 3 червня.Всі висунуті проти нього звинувачення колишній генерал відкидає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.