НОВИНИ

У Кожари попросили ЄС і США утриматися від оцінок перевиборів у проблемних округах

Міністерство закордонних справ висловлює здивування критикою результатів виборів у 5 проблемних округах з боку США та Євросоюзу. Про це йдеться у коментарі МЗС щодо заяв представництва ЄС в Україні та посольства США.

МЗС зазначає, що в Україні проведення вільних, прозорих та демократичних виборів завжди розглядалося як одна з головних складових демократії.

У міністерстві додали, що Центральна виборча комісія та інші державні органи доклали максимум зусиль для забезпечення проведення повторних виборів до ВР у п’яти округах 15 грудня 2013 року у відповідності до чинного законодавства та визнаних норм і стандартів у цій сфері.

У МЗС нагадали, що українська сторона для спостереження за виборами запросила численних міжнародних спостерігачів підтвердження своїх міжнародних зобов’язань.

Дипломати зазначили, що "попередні висновки спостерігачів, загальна кількість яких склала 385 осіб, підтверджують, що, незважаючи на деякі зафіксовані порушення, в цілому, вибори відбулися з дотриманням зобов’язань у сфері демократичних виборів, а їх результати відображають волевиявлення громадян.

За даними МЗС було підтверджене висновками найбільших громадських організацій України, які спеціалізуються на спостереженні за виборами.

Зокрема в міністерстві посилаються на висновки "Комітету виборців України" та "Громадянської мережі "Опора", від кожної з яких на виборах працювало понад 700 спостерігачів.

У цьому зв’язку МЗС України висловлює здивування з приводу заяв Представництва ЄС в Україні та Посольства США в Україні, які дисонують з попередніми висновками моніторингових організацій.

"Вважаємо некоректним висловлення політичних оцінок виборчих процесів, які заздалегідь формують до них необ’єктивне упереджене ставлення", - йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що зазначені коментарі містять посилання на порушення під час виборів та можливе викривлення їх результатів, українська сторона просить надати конкретні факти на підтвердження цього для їх подальшого розгляду.

"Висловлюємо також сподівання, що міжнародні партнери України в майбутньому утримуватимуться від подібних коментарів, які мають підстави бути оцінені як спроба вплинути на остаточні висновки експертів БДІПЛ ОБСЄ та інших міжнародних місій", - резюмують дипломати.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія визнала обраними народними депутатами переможців виборів у 5 проблемних округах.

Міжнародні спостерігачі також  заявили про порушення на виборах в Україні. Зокрема, спостережна місія Світового Конґресу Українців заявила, що повторні вибори до Верховної Ради не відповідають повною мірою міжнародним стандартам проведення демократичних виборів.  Канадська місія спостереження за виборами – CANADEM, в своєму попередньому звіті  відзначила, що більшість відхилень, що спостерігалися під час повторних виборів 15 грудня були подібними на ті, що були вказані під час парламентських виборів 2012 року.

Також Сполучені Штати висловили своє розчарування повторними виборами до Верховної Ради України. 

Водночас, Європейський Союз висловив стурбування можливим спотворенням результатів повторних виборів депутатів і закликав українську владу продовжувати реформування виборчого законодавства. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.