НОВИНИ

Посол Литви: успіх України в євроінтеграції відкриє можливості для Росії

Після підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом «європейський успіх в Україні відкриє можливості успіху і для Росії». Про це заявив посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас під час брифінгу в Донецьку.

«Я твердо впевнений, що європейський успіх в Україні відкриє можливості успіху і для Росії», - сказав Вайтекунас.

Посол відзначив, що для Литви Росія - «дружня країна, і всі питання, які потрібно вирішувати, ми вирішуємо».

На думку Вайтекунаса, сьогодні «Росія стала ближча до західної цивілізації, до європейської цивілізації, і це від самої Росії залежить, чи стане вона частиною західної, європейської цивілізації чи якоюсь формою, яку вона сама знайде… Від неї самої залежить, які у неї будуть відносини зі своїми сусідами».

Нагадаємо, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

 Україна, Грузія і Молдова мають наміри підписати чи парафувати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді. Такий крок унеможливить їх вступ до Митного союзу.

Російська влада неодноразово заявляла, що підписання Україною угоди з ЄС призведе до ускладнення її економічних відносин з Росією.

23 жовтня Європарламент схвалив іще одну резолюцію, в якій вказав Росії на неприпустимість тиску на сусідів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.