НОВИНИ

Експерт: Путін вдало спекулює на слабкостях західної цивілізації

Президент Росії Владімір Путін засвоює дискурс «неполіткоректності», який уже здобуває симпатії у Європі. Про це пише публіцист, доцент НаУКМА Ігор Лосєв у черговому числі «Українського тижня».

«Сьогодні мовчазна більшість Заходу, не знаходячи розуміння своїх почуттів удома, звертає погляд на Схід («Ex Oriente Lux!»). І Владімір Путін, який формує собі загін підтримки всередині західного суспільства, стає її неформальним лідером, оскільки демонструє, що бачить болючі кризові проблеми західного суспільства, про які бояться говорити і яких воліють не помічати політики Заходу. Аж ніяк не все добре в «Данському королівстві»… Проте в «Московському царстві» – значно гірше, що аж ніяк не заважає чекістові Путіну проголошувати в даному випадку цілком справедливі заяви про «занепад Європи»: «Що ще може бути більшим свідченням моральної кризи людського суспільства, ніж утрата здатності до самовідтворення?», - пише Лосєв.

Він зазначає, що «Путін майстерно використовує помилки, дурість, боягузтво західних політичних кіл, спекулюючи на слабкостях сучасної західної цивілізації, миттєво реагуючи на її глухі кути».

«Творці комуністичної імперії діяли таким самим чином і проіснували майже 70 років, реально загрожуючи Заходу. Наразі Путін на Валдаї запропонував свою альтернативу виходу з геополітичної, культурної та моральної кризи для європейського суспільства, де, безперечно, є ґрунт для його ініціатив. Принаймні, Захід чекає на важкі ідеологічні часи й доволі провокативні виклики…», - резюмує Лосєв.

Більше читайте у матеріалі «Ідеологічний рейд на Захід» у № 41 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.