НОВИНИ

Голова КВУ: Для опозиції вибори у п’яти округах не будуть легкою прогулянкою

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що опозиції буде важче здобути перемогу в п’яти одномандатних округах на повторних виборах, оскільки влада використовуватиме більш витончені технології. Про це він сказав в коментарі «Радіо Свобода».

Черненко висловив переконання, що вибори в  п’яти проблемних округах відбуватимуться вже в інших умовах, ніж минуло річ. «Ми сьогодні бачимо, що опозиція потенційно має більші шанси і вони вже перемагали на цих округах. Але доведеться проводити вибори в інших умовах – при нижчій явці, більших ресурсах, вкладених у ці вибори з боку опонентів. Тому потрібно розуміти, що для опозиції ці вибори не будуть легкою прогулянкою. Завжди є сподівання, що вибори пройдуть більш-менш у відповідності до норм законодавства, однак дійсність часто свідчить про зворотне», -- сказав він.

Черненко також висловив припущення, що влада візьме уроки з попередніх виборів та, «очевидно, підійде до нових виборів  більш витончено з технологією, в тому числі і підкупу виборців вже на етапі кампанії, щоб отримати перевагу ще до дня голосування».

В той же час він сказав, що  не виключений підкуп виборців.

«Ми очікуємо більше проблем під час компанії, і в першу чергу вони будуть пов’язані з роздачею грошей на цих виборчих округах. У день голосування і під час підрахунку голосів ситуація буде залежати від того, яка буде розстановка політичних сил, і чи будуть включатися кризові варіанти розвитку подій чи ні, це ми вже побачимо на виборах», - сказав Черненко.

Голова КВУ висловив переконання, що на округах матимуть перевагу впізнавані кандидати.  « Безперечно, перевагу матимуть люди впізнавані, відомі. І якщо на виборах тоді у 2012 році справді голосували за маловідомих кандидатів, але дійсно через те, що вони належали до опозиційних виборчих сил, то вони вже сьогодні відомі і це вже плюс. Нікуди вони не йшли від цих опозиційних сил, і я так гадаю, що все-таки і партійність і популярність матимуть значення, але ж треба розуміти, що досить часто, особливо при низькій явці, при певній зневірі людей, гроші теж можуть вплинути на результати виборів», - сказав Черненко.

Як відомо,  Верховна Рада призначила вибори народних депутатів у п’яти проблемних округах на 15 грудня 2013 року.

Опозиція заявила, що в округах 94, 132, 194 та 197 висунуватиме тих же кандидатів, як і  на парламентських вибрах 2012 року. Також "Батьківщина"  затвердили керівників штабів і основні напрямки стратегії та тактики кампанії. 

В той же час у Партії регіонів ще не визначились з кандидатурами на відповідних виборчих дільницях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.