НОВИНИ

Предстоятель УГКЦ вважає, що влада демонструє прихильність до церкви з корисливою метою

Предстоятель Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Патріарх Святослав (Шевчук) наголошує, що «політика – це не є роль священика». Про це Шевчук заявив в інтерв’ю УНІАН, відповідаючи на запитання про можливість партнерства церкви з владою, наприклад, у висуванні священика у депутати будь-якого рівня.

Предстоятель УГКЦ наголосив, «ми публічно заявляли, що політика – це не є роль священника, якщо ж священик відчуває, що він хоче бути депутатом, то це означає, що він не розуміє, в чому полягає його місія».

«Більше скажу, чому сьогодні є з боку держави така увага до церкви? Гадаю, це є намагання, до певної міри, знайти собі державну церкву. Бо сьогодні в Україні є криза влади, ми це бачимо. Якщо порівняти рівень довіри, який існує до владних механізмів, і рівень довіри, який існує до церкви, то побачимо, що це - неспіввимірні величини. Тому держава хоче, шукає державної церкви суто, я би сказав, з корисливою метою. І тому церква повинна не датися, має зберегти свою свободу, інакше вона буде так само дискредитована, як сьогодні дискредитовані структури влади», - пояснив Святослав.

Але, за його словами, «церква має дати сенс, новий сенс для служіння влади».

«І тільки тоді ці державні структури можуть пережити свій ренесанс. Не тоді, коли вони підкорять собі церкву, ні. А коли вони її послухають. Коли той, хто іде до влади, розумітиме, що його метою є не зберегти свій капітал, чи створити якийсь окремий суперзахист для свого бізнесу, ні. Має бути, аби людина, ідучи до влади, хотіла послужити комусь, пожертвувати чимось для свого ближнього», - вважає предстоятель УГКЦ.

Він звернув увагу, що сьогодні «стереотип чи поняття влади є абсолютно радянським».

«Начебто владу здобувають для того, щоб панувати з усіма наслідками аж до репресивного механізму використання. І тому я думаю, що це потрібно міняти, трансформувати у світлі прикладу князя Володимира». – підкреслив Святослав.

Як повідомлялось, в Україні найвищою довірою громадян користується церква.

Нагадаємо, за показниками довіри до влади Україна посідає останні місця серед європейських країн.

Свого часу прем’єр-мінстр Микола Азаров пояснив цей феномен тим, що «люди не довіряють владі, а влада – людям».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.