НОВИНИ

Світовий банк: на кожного українця припадає $3,5 тис. валового доходу країни

Україна посіла 136-е місце серед 214 країн в рейтингу за рівнем валового доходу на душу населення, що складає Світовий банк. У країні на одну людину припадає $3,5 тис., йдеться у повідомлення Світового банку.

Таким чином, Україна перебуває в категорії «доходи нижче середнього», повідомляє «Коммерсант-Украина».

Перше місце в рейтингу посідає Монако. Також до п´ятірки входять Ліхтенштейн, Бермудські острови, Норвегія та Швейцарія

США в рейтингу Світового банку посідають18 місце з показником в $50,1 тис.

Росія, чий дохід на душу населення був оцінений як $12,7 тис., перебуває на 72 місці, між Хорватією та Польщею.  Відтак країна потрапила до категорії з високими доходами.

Серед країн, що раніше входили до складу СРСР, Росія поступається  Естонії  - $15,8 тис., Латвії  - $14,2 тис., Литві  - $13,9 тис.

 Казахстан перебуває на 89 місці з показником в $9,7 тис.

Також у категорію багатих країн потрапили Антигуа і Барбуда, Чилі, і Уругвай. Ще кілька країн (у тому числі Ірак, Беліз і Албанія) опинилися в категорії держав з доходами вище середнього. Пониження зафіксовано тільки за двома країнами: Мавританією та Південним Суданом.

Як відомо, Світовий банк у рейтингу розмежовує  країни на чотири категорії . У категорію найбідніших країн потрапляють ті, в яких на душу населення припадає менше  $1035 валового національного доходу, в категорію «доходи нижче середнього» - $1036 - 4085 на людину, в третю «з доходом вище середнього» - $ 4086 - 12615 і, нарешті, в останню «високий дохід» - більш як $12616.

У 2012 році Україна покращила позицію у рейтингові Світового банку з легкості ведення бізнесу на 15 щаблів. Водночас умови для малого та середнього бізнесів були визнані як одні з найгірших серед країн Східної Європи та Центральної Азії.

Читайте також: Україна в міжнародних рейтингах: конкурентноспроможність збільшується, свобода слова і миролюбність зменшуються

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.