НОВИНИ

Путін вважає, що ніякий сланцевий газ не здатен конкурувати з "дешевим" російським

Президент Росії Владімір Путін не бачить змін на газовому ринку Європи у зв'язку із зростанням видобутку сланцевого газу в США. Про це Путін сказав під час Петербурзького міжнародного економічного форуму.

«Я не бачу кардинальних змін. Те, що на американському ринку з'явився сланцевий газ, – це чинник в енергетичній сфері, але принципових змін немає», - сказав Путін.

Він заявив, що видобуток сланцевого газу в рази дорожчий за звичайний газ. За його словами, Газпром витрачає один долар на видобуток 1 тис. куб газу, а видобуток сланцевого коштує $16 за 1 тис. куб.

При цьому Путін зауважив, що сланцевий газ несе екологічні ризики, і там, де він видобувається, «з кранів замість води йде чорна рідота», а території видобутку виводяться з господарського обігу.

Путін вважає, що технології видобутку сланцевого газу удосконалюватимуться, але на сьогодні його кінцева ціна для американського споживача - близько $120 за 1 тис. куб.

За словами президента РФ, якщо додати скраплення, транспортування, розкраплення, то для європейського ринку ціна виросте до $400-450 за 1 тис. куб. м.

«Це така сама ціна, за якою Газпром продає трубний газ своїм основним споживачам, зокрема в Європі. Для американського ринку це дає позитивні результати, для світового газового енергетичного ринку я таких серйозних змін не бачу», - сказав Путін.

Як повідомлялось, у звіті Газпрому за 1-й квартал 2012 р. наголошувалося, що видобуток сланцевого газу в США посилив конкуренцію на газовому ринку Європи і призвів до зниження цін на газ.

Нагадаємо, в Європі збільшується кількість прихильників видобутку сланцевого газу, але Газпром фінансує протести проти його видобутку.

Читайте також: Газпром відступає

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.