НОВИНИ

Американський експерт: списком Магнітського США не почали нового хрестового походу на захист прав людини

Обмеженість списку Магнітского свідчить про бажання США не спровокувати новий раунд протистояння з Росією. Про це у своїй колонці для The National Interest пише Метью Роджанскі, директор Програми з Росії та Євразії Фонду Карнеґі.

«Цей список, який держава називає першим траншем в розслідуванні, яке триватиме і далі, виявився певним чином розчаруванням. Сполучені Штати не розпочали нового хрестового походу на захист прав людини проти керівництва Росії, а тому Кремль відреагував легким роздратуванням. Названі 18 осіб – люди, які як вважається безпосередньо причетні до справи Магнітского, плюс кілька силовиків, пов'язані з порушеннями прав людини в Чечні. У той час як Державний департамент міг, звичайно, назвати більше громадян Росії, пов’язаних з порушенням прав людини, список з самого початку узгоджувався з позицією адміністрації», - пише експерт.

«Після того як Акт Магнітского прийняли у грудні минулого року, уряд Росії розпочав швидкі дії, заборонивши усиновлення дітей зі США та прискоривши наступ на фінансовані іноземцями неурядові організації, особливо перевіряючи пов’язані з США групи. Ця відповідь, як визнали самі росіяни, була асиметричною, але тим не менш вельми ефективною для зриву відносин та політичного порядку денного президента щодо «перезавантаження». Логічно припустити, що Білий дім прагнув не спровокувати новий раунд ударів у відповідь з боку Росії в той самий час, коли радник з національної безпеки Том Донілон перебував у Москві для консультацій з Путіним та іншими високо посадовцями в рамках підготовки до зустрічей Обами і Путіна на самітах G8 та G20 у червні та вересні», - зазначає Роджанскі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.