НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Експерт: В особливо "буйних" депутатів мандати вже відібрали, решту – шантажуватимуть

Після позбавлення мандатів кількох депутатів, інших активних парламентарів влада триматиме під контролем за допомогою різних технологій. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

«У тих, у кого потрібно було, депутатські мандати уже відібрали, а інших будуть просто шантажувати. Завдання по Власенку виконали, по Домброському й Балозі – також»,  – коментує Карасьов..

На думку експерта, найбільш активних депутатів триматимуть під контролем за допомогою різних технологій, зокрема й перспективою позбавлення мандата.

«Буйних будуть шантажувати й погрожувати їм, якщо вони недослухаються до цих погроз, то може розігратися сценарій Власенка», – зазначає Карасьов.

Водночас експерт переконаний, що на прикладі Власенка депутати вже зрозуміли, що «з ними довго грати не будуть, і тому вони діятимуть обережніше».

За словами політолога, і сама влада діятиме акуратніше.

«Будуть шантажувати депутатів, і цей шантаж буде діяти, тому що депутати дорожать своїми зарплатами, статусом. Але відбирати у такому масовому порядку мандати навряд чи будуть», – вважає Карасьов. 

Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд України позбавив Павла Балогу і Олександра Домбровського депутатських повноважень. Підставою для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікацію виборів в округах № 11 (Вінницька область) і № 71 (Закарпатська область), за якими вони були обрані до ВР.

6 березня ВАСУ позбавив депутатських мандатів регіонала Андрія Веревського та опозиціонера Сергія Власенка за скаргою від спікера парламенту Володимира Рибака щодо сумісництва.

13 квітня народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко заявив, що Окружний адміністративний суд Києва має у впровадженні позов щодо позбавлення його депутатського мандату. Одарченка звинувачують у сумісництві депутатства з посадою у неіснуючій фірмі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.