НОВИНИ

Азаров знайшов "стрілочників", які гальмують реформи влади

Прем’єр-міністр Микола Азаров назвав причини гальмування реформ та наголосив на необхідності швидкого й точного усунення недоліків в системі надання адмінпослуг у вступному слові під час засідання Кабінету міністрів 3 квітня, повідомляє прес-служба уряду.

«Ми повинні швидко і точно усунути недоліки у процесі реформування системи надання адміністративних послуг. Причина гальмування уже виявлена - це або невміння керівників працювати, або відверте небажання впроваджувати реформу», - сказав Азаров.

Він наголосив, що уряд має прийняти ряд рішень, які спрямовані на удосконалення адмінпослуг. Зокрема, законопроект, щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг.  «Ми чітко визначимо перелік адміністративних правопорушень у зазначеній сфері та відповідальність за них», - сказав Азаров.

Він також додав, що передбачено внесення змін до Кодексу законів про працю щодо можливості звільняти посадових осіб у разі повторного протягом року порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг. «Це жорсткі, але цілком виправдані в інтересах громадян норми», - сказав прем’єр.

Азаров поставив вимогу Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Держслужбі  з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва продовжити вдосконалювати сервіси державних органів та виправляти виявлені недоліки. «Я вимагаю від них: жодних «поблажок» чиновникам, які чіпляються за адміністративні важелі, жодних компромісів щодо забезпечення законної свободи економічної діяльності», - сказав  Азаров.

Він  також наголосив, що за останні роки кількість перевірок бізнесу скоротилася, та додав, що кожну перевірку без законних підстав треба розглядати як надзвичайну ситуацію і суворо карати за це її ініціаторів «Я вимагаю, щоб такі «винахідники» перевірок були моментально і принципово покарані. Кожна перевірка без законних підстав – це надзвичайна ситуація. Тільки так це треба сприймати», -сказав Азаров, підкресливши, що  кожна перевірка повинна призначатися виключно на рішення першого керівника контролюючого органу, який  буде персонально відповідати за її обґрунтованість і наслідки.

За словами прем'єра, в першу чергу це стосується Міністерства доходів і зборів. «Це міністерство повинно бути не генератором перевірок і дріб’язкової «опіки» бізнесу, а генератором взаємної довіри та економічних стимулів для добросовісної роботи бізнесу», - сказав Азаров.

Як повідомлялсь, під час засідання уряду 3 квітня Микола Азаров також  сказав міністрам, що президент акцентував на тому, що втрати світової економіки від кризи виявляються набагато більш значними, ніж передбачали навіть консервативні прогнози.