НОВИНИ

Домбровський поскаржився Вищій раді юстиції на незаконність дій суддів, які позбавили його мандату

Олександр Домбровський направив до Вищої ради юстиції скаргу про неправомірну поведінку суддів Вищого адміністративного суду при ухваленні рішення позбавити депутатських повноважень двох народних депутатів – власне Домбровського та Павла Балогу.

За його словами, згадане рішення ВАСУ суперечить низці норм чинного законодавства, адже підстави дострокового припинення повноважень народного депутата є чітко визначеними в статті 81 Конституції України.

 «У своїй заяві  Домбровський вказує на очевидні порушення суддями ВАСУ норм матеріального та процесуального права, знехтування ними вимог закону і вимагає відкрити дисциплінарне провадження стосовно суддів ВАСУ, які своїми діями продемонстрували непрофесіоналізм, упередженість та принизили авторитет судової влади України», - повідомили у прес-службі політика.

Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд України позбавив Павла Балогу і Олександра Домбровського депутатських повноважень.

Підставою для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікацію виборів в округах № 11 (Вінницька область) і № 71 (Закарпатська область), за якими вони були обрані до ВР.

Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.

14 лютого голова Верховної Ради Володимир Рибак повідомив, що направив до КС подання щодо відповідності Основному Закону рішення ВАСУ про позбавлення народних депутатів  повноважень.

 6 березня ВАСУ позбавив депутатських мандатів  регіонала Андрія Веревського та опозиціонера Сергія Власенка за скаргою Рибака. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.