НОВИНИ

У ПР називають примхами ініціативу опозиції про узаконення процедури імпічменту президента

У Партії регіонів вважають, що в законопроекті про імпічмент президента, який опозиція зареєструвала у Верховній Раді напередодні, містяться інтереси трьох-чотирьох людей.

Як пише газета «Коммерсанть-Украина», у Партії регіонів розкритикували запропонований лідерами опозиції законопроект.

"Їм (опозиція – Ред.) сьогодні не потрібна Україна чи економіка, їм потрібні постійні вибори, щоб будь-яким способом дорватися до влади. Ось коли їх виберуть - тоді буде все законно і правильно. Ми примхи такого роду підтримувати не будемо. В них немає державних інтересів, а є інтереси трьох-чотирьох людей", - заявив народний депутат Володимир Олійник (Партія регіонів).

Як відомо, зараз процедура імпічменту надзвичайно складна і, згідно зі ст. 111 Конституції, може бути розпочата за ініціативою не менше 226 депутатів у разі вчинення президентом "державної зради або іншого злочину". Дії президента має розслідувати спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної ради (ТСК). На підставі висновків ТСК парламент не менш ніж 300 голосами приймає рішення щодо звинувачення глави держави. Правда, воно ще має бути підтверджене Конституційним та Верховним судами. Тільки за наявності схвалення двох вищих судів питання про імпічмент повертається на розгляд Ради. Остаточне рішення про відсторонення президента від влади може бути прийняте голосами не менш 338 народних депутатів.

Запропонований опозицією законопроект залишає процедуру незмінною. Головне нововведення - зменшення кількості народних депутатів, за поданням яких парламент ініціює імпічмент, з 226 до 90.

"Якщо президент вчинив дії з ознаками злочину, то право порушити це питання повинно бути, принаймні, у такої кількості депутатів. Далі все залежатиме від громадської думки, а не тільки від партії, яка захищає свого злодія в законі на посту президента" , - заявив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Законопроект також визначає порядок діяльності ТСК - комісія проводить свою роботу у формі відкритих засідань, а її рішення, як і рішення Ради щодо імпічменту, приймаються відкритим поіменним голосуванням. "Після того як будуть виконані норми Конституції щодо особистого голосування депутатів, опозиція наполягатиме на першочерговому розгляді цих законопроектів", - заявили в прес-службі партії "Батьківщина".

Слід зазначити, що законопроекти про імпічмент традиційно направляються в Раду в період політичних криз. Раніше народні депутати неодноразово намагалися врегулювати відповідні прогалини в законодавстві шляхом прийняття закону "Про тимчасові слідчі комісії (ТСК), спеціальну тимчасову комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради". Законопроект про ТСК вносилося до порядку денного сесій парламенту з 1999 року, періодично приймався депутатами, але кожен раз ветувався президентом - спочатку Леонідом Кучмою, пізніше Віктором Ющенком.

2 вересня 2008 народним депутатам вдалося подолати вето глави держави - за закон у повному складі проголосували фракції Партії регіонів, БЮТ і Компартії, а також дев'ять представників фракції "Наша Україна-Народна самооборона". Але через місяць фракції БЮТ і НУНС підтримали скасування закону, не підписаного президентом.

Нагадаємо, 7 лютого голови опозиційних фракцій у парламенті Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок зареєстрували законопроект, яким пропонують Верховній Раді затвердити порядок проведення процедури імпічменту президентові. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.