НОВИНИ

Регіонали і комуністи виступають проти кримінальної відповідальності за кнопкодавство

У Партії регіонів і Компартії не підтримали ідею введення кримінальної відповідальності для депутатів за порушення процедури голосування.

"Конституція передбачає депутатську недоторканність! Про який тюремний термін може йти мова? Це юридично безграмотно! За такий закон Верховна рада не проголосує!" - заявив газеті "Коммерсант-Украина" заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Юрій Самойленко.

За словами депутата, представники опозиції наполягають на персональному голосуванні, щоб "показати себе борцями за справедливість".

"Це піар-хід! Опозиція сама постійно порушує закон, взагалі відмовляючись голосувати! Або коли йде із залу! Вони самі підпадають під юрисдикцію своєї ініціативи", - вважає Самойленко.

"Є конституційна норма про персональне голосування, і ми її завжди виконували! Цей закон про кримінальну відповідальність для депутатів - це навіть не популізм, а, вибачте, бредятіна якась! Переконаний, що мої товариші по фракції цей політичний маразм підтримувати не будуть", - заявив глава фракції Компартії Петро Симоненко.

Нагадаємо, лідери опозиційних фракцій внесли до Ради законопроект про введення кримінальної відповідальності за порушення порядку голосування на засіданнях парламенту.

Цей документ вводить кримінальну відповідальність депутатів усіх рівнів за неперсональне голосування. Для народних депутатів передбачається найбільш сувора відповідальність - позбавлення волі від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати державні посади від 3 до 5 років.

Слід зазначити, що фракції "Батьківщина", УДАР та "Свобода" не зможуть ввести кримінальну відповідальність для депутатів без допомоги парламентської більшості. Так, у трьох фракціях опозиції числиться 177 осіб, а для прийняття законопроекту необхідно як мінімум 226 голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.