НОВИНИ

Письменник Віктор Єрофєєв: Путін із Кіріллом можуть запровадити у Росії православний фундаменталізм

Російський письменник-дисидент Віктор Єрофєєв відзначає, що зрощення в РФ церкви й держави – факт, який ніхто не може спростувати. Про це він сказав в інтерв’ю «Українському тижню».

«Путін хоче створити російську ідеологію на ґрунті православ’я, що має додати йому легітимності. Також це дуже вигідно для церкви, яка отримує величезну економічну, фінансову та ідеологічну владу й відповідно змінює сутність свого існування», - відзначив Єрофєєв.

На запитання, чи не призведе зрощення церкви і влади до дестабілізації ситуації в Росії, яка є поліетнічною та поліконфесійною державою, Єрофєєв відповів:

«Це неважливо. У більшовиків було лише 60 тис. людей, але вони перевернули Росію догори дриґом. Є Путін із Кіріллом, двоє людей, і вони можуть зробити те саме одним декретом. Усе це піде в бік Тегерана, фундаменталізму, а потім вони вирішать, що робити з татарами, якутами тощо. Можуть сказати, що татари хороші, але трошки не розуміються на питаннях релігії. Ось і все. Це буде акуратно зроблено. Не татари та інші народи Росії становитимуть для них загрозу, а лібералізм, який вони оголосили реальним ворогом Росії».

Інтерв’ю з Віктором Єрофєєвим читайте у №51 «Українського тижня».  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.