НОВИНИ

У Виноградівському районі Закарпаття угорську мову зробили регіональною

Угорська мова стала регіональною у Виноградівському районі Закарпатської області. Відповідне рішення сьогодні було прийняте на сесії Виноградівської районної ради.

Ініціювали розгляд цього питання на сесій депутати від двох угорських партій – КМКС Партія угорців України та Демократичної партії угорців України.

Нагадаємо, 21 листопада депутати Шаланківської сільської ради (Виноградівський р-н Закарпатської області) проголосували за надання на території села угорській мові статусу регіональної.

Берегівська районна рада Закарпатської області під час пленарного засідання 18 вересня ухвалила рішення, яким надала угорській мові статус регіональної на території району, а 7 вересня цього року депутати міської ради затвердили угорську мову як регіональну в Берегово. Раніше, на ХІІ сесії сільської ради у селі Біла Церква Рахівського району статус регіональної отримала румунська мова.

Як відомо, закон про основи державної мовної політики, який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, набрав чинності 10 серпня.

Читайте також: Мовний закон в дії: російської стало більше у рекламі, а української менше – у радіоефірі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.