НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Експерт: нинішня виборча кампанія – маніпулятивна і малоконкурентна

Цьогорічна виборча кампанія відзначилася великою кількістю технічних партій, кандидатів і навіть громадських організацій, які насправді працюють на окремі політичні партії. Про це заявила інформаційний директор Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська у коментарі Тиждень.ua.

Айвазовська відзначила, що наявність технічних партій і кандидатів, а на цьому етапі – і громадських організацій – часто виступає засобом маніпуляцій. Зокрема, це дає можливість конкретним партіям і кандидатам збільшувати свої представництва у виборчих комісіях окружного і дільничного рівня.

«Відомо, що в окремих округах, подання на громадських спостерігачів формують штаби політичних партій. Представники штабів самі приносять документи в окружні комісії для реєстрації цих людей нібито «громадськими» спостерігачами», – стверджує представник ОПОРИ.

Громадський активіст також називає цю виборчу кампанію малоконкурентною – через широке застосування адмінресурсу. «Суб’єкти виборчого процесу, які не належать до влади, в такій корумпованій країні, як наша, майже не мають можливості отримати високий результат. Оскільки застосування адміністративного ресурсу в різній мірі впливає на результати волевиявлення виборців», – зазначила Айвазовська.

Представник ОПОРИ також додала, що кампанія останніх тижнів є надзвичайно брудною. «Використовуються різні методи розповсюдження анонімної неправдивої інформації про кандидатів. Інформації, яка може розцінюватися як чорний піар», – заявила вона. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.