НОВИНИ

Ізраїльський парламент саморозпустився

Ізраїльський кнесет (парламент) у ніч на 16 жовтня проголосував за свій саморозпуск. Позачергові парламентські вибори відбудуться 22 січня наступного року.

Раніше передбачалося, що вибори відбудуться у жовтні 2013 року, але минулого тижня прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу закликав до дострокових виборів – через розбіжності між законодавцями щодо ухвалення бюджету країни.

За результатами соціологічних опитувань, фаворитом перегонів є правоцентристська партія «Лікуд», лідером якої є Нетаньягу.

15 жовтня у парламенті Нетаньягу заявив, що вдався до заходів захисту Ізраїлю від іранської ядерної програми і загрози з боку радикальних ісламістів. Він також відзначив, що йому вдалося уникнути втягування Ізраїлю у війну.

Нагадаємо, 2 травня голова парламентської коаліції Зеев Елькін подав законопроект про розпуск чинного уряду і проведення нових виборів 4 вересня. Ключові коаліційні партії підтримали таке рішення. 

6 травня прем’єр-міністр Ізраїлю оголосив, що через чотири місяці в країні відбудуться дострокові парламентські вибори. Водночас, точної дати він не називав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.