НОВИНИ

ЦВК непокоїть велика кількість судових позовів на її рішення

Центральна виборча комісія стурбована надмірною кількістю оскаржень своїх дій суб'єктами виборчого процесу із виборів Верховної Ради. Про це повідомила член ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

"Хочу сказати, що в цьому плані складається таке враження, що Центральна виборча комісія стала об'єктом хакерської атаки, коли юридичне управління ЦВК падає з ніг і не виходить зі стану напівсвідомого сприйняття дійсності, тому що змушене понад людські сили перебувати на судових засіданнях", - сказала вона.

З її слів, оскаржують як дії окремих членів комісії, зокрема заступника голови ЦВК Андрія Магери, так і рішення комісії в цілому.

Також, з її слів, є "абсурдні" судові позови, в яких, наприклад, вимагають зупинити виборчий процес.

"Таке враження, начебто спеціально невидимий фантом у виборчому процесі взяв собі за мету заблокувати діяльність Центральної виборчої комісії, вибиваючи з колії юридичне управління секретаріату Центральної виборчої комісії", - заявила вона.

Її стурбованість розділив Магера, який наголосив на брифінгу, що ніколи за практику попередніх виборчих комісій не було такої кількості судових позовів проти ЦВК.

Магера порадив суб'єктам процесу перенести політичну боротьбу в площину боротьби самих кандидатів між собою.

Нагадаємо, нещодавно партія "Свобода" звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з проханням визнати недійсною постанову Центральної виборчої комісії про утворення окружних виборчих комісій на виборах депутатів Верховної Ради, внаслідок чого до складу жодного окружкому не було включено представників "Свободи".

Також Українське юридичне товариство закликало президента України Віктора Януковича розібратися з протиправними діями ЦВК.

28 серпня заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що Вищий адміністративний суд України 27 серпня ухвалив два рішення щодо протиправності його дій під час ухвалення рішень ЦВК стосовно організації та проведення парламентських виборів. 

Як відомо, 24 серпня ЦВК провела жеребкування для визначення складу окружних виборчих комісій на виборах Ради для непарламентських партій. Внаслідок жеребкування місця в окружкомах були розподілені між 19 партіями. Водночас до складу жодної ОВК не потрапили представники партій «УДАР Віталія Кличка» і ВО «Свобода».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.